Znudzony brakiem efektów? Z Metadrolem już nic nie będzie takie same! Postura He-Mana to już żaden problem!

Sprawdzona dieta na mase

Trening na masę to jeden z podstawowych aspektów, które każda osoba trenująca bierze pod uwagę. Jest to czas odżywiania się, który zagwarantuje naszemu ciału budulca potrzebnego, do rozwijania się. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko utrzymać poprawną dietę w tym okresie. Z tego właśnie powodu na tej stronie zostanie wam przedstawione kilka zagadnień, które pozwolą ci zaznajomić się z tematem oraz ukażą najlepsze sposoby i najlepsze źródła białka. Co więcej, podzielimy się z wami informacjami na temat odpowiedniej proporcji składników odżywczych, które to muszą zgadzać się z naszą masą ciała.

Ustalenie normy na energię, jaką musimy przyswoić w trakcie diety na masę mięsniową jest determinowana przez bardzo wiele czynników m.in: masa ciała, intensywność oraz częstotliwość naszych treningów, dyscypliną sportu, procesem wzrastania.

W okresie treningów oraz budowania masy żywienie sportowca powinno przede wszystkim charakteryzować się wysoką podażą energetyczną a przy okazji być małoobjętościowe i pokrywać nasze zapotrzebowanie na witaminy, oraz minerały, bez których ciężko jest osiągnąć upragnioną formę. Wiemy, jak ciężko jest prowadzić skrupulatną dietę oraz regularne posiłki dlatego zalecamy ułożenie sobie minium trzech posiłków gdzie najobfitszy ma przypadać po treningu.

Jakie białko na mase jest najlepsze?

jakie białko na mase

Białko po treningu jest bardzo istotnym elementem naszej diety, wystarczy przyjąć nawet 10g białka w takiej postaci jak np; 40g mięsa (piers z kurczaka) lub 100g serka twarogowego. Oczywiście najlepsze wyniki osiągamy przy dawce białka na poziomie 15-25g. Cieżej będzie dostarczyć taką ilość z produktów roślinnych a przykładami jest np. 120g serka tofu czy 200g fasoli lub soi co stanowi ok. 1 szklankę suchych nasion. Pewnie wiele osób zastanawia się, czy można korzystać z suplementów diety takich jak białko, oczywiście białko na masę nie różni się wcale od tego, które spożywamy w okresie redukcji masy ciała. Musi być pełnowartościowe oraz łatwoprzyswajalne. Suplementy białkowe, które należy brać pod uwagę to te, które zawierają ponad 80% hydrolizowanego białka oraz mały dodatek węglowodanów w obecności podstawowych minerałów i peptydów. Po treningu, jeżeli nie mamy ze sobą naszego posiłku, który został opisany poniżej należy przyjać porcję białka w postaci suplementu ponieważ trening niszczy nasze mięśnie i aby była możliwa ich odbudowa nasz organizm musi otrzymać odpowiednią ilość białka, przeważnie będzie to jedna porcja rekomendowana na opakowaniu, czyli ok 20g białka. Pamiętajmy, że białko spożyte zaraz po treningu ma bardzo dobry wpływ na odbudowę naszych mięsni a takżę wspiera naszą odporność.

Dieta na mase miesniowa - Skład

Najważniejsze jest, aby w naszym jadłospisie była uwzględniona odpowienia proporcja bialek, węglowodanów i tłuszczy. Średnie wartości odżywcze na kilogram masy ciała:
- białko: 2-2.5g
- węglowodany: 5-6g
- tłuszcze: 1-1.5g

Udział poszczególnych makroskładników powinien wyglądać następująco: 12-15% białka, gdzie przynajmniej połowa pochodzi z białka zwierzęcego, czyli; jaja, mleko, mięso, ryby.

dieta na mase Tłuszcze w naszej diecie powinny stanowić nie więcej niż 30% całkowitej energii, 1/3 dostarczanych tłuszczy powinna pochodzić z oleju słonecznikowego, rzepakowego czy sojowego.

Nie zapominajmy o węglowodanach, które w naszym jadłospisie powinny stanowić ok 50-55% naszej energii. Dokładny podział oraz wyliczenia możecie uzyskać korzystając z dostępnych w internecie kalkulatorów zapotrzebowania lub skorzystać z renomowanych wzorów.

W trakcie układania swojego jadłospisu jako głowę posiłki możesz stosować ryż ze smażoną/pieczoną/gotowaną piersią z kurczaka z dodatkiem warzyw, rybę z surówką i ziemniakami, naleśniki razowe z twarogiem i dodatkiem owoców lub dżemu, makaron pełnoziarnisty z serkiem wiejskim i orzechami, kuskus z duszonymi warzywami i tuńczykiem i wiele innych ciekawych, pełnowartościowych połączeń, które możesz znaleźć w sieci.

Jak powinien wyglądać posiłek po treningu w okresie budowania masy?

1) składać się z produktów lekkostrawnych i łatwo przyswajalnych
2) produkty węglowodanowe powinny zawierać wysoki indeks glikemiczny
3) zawierać pełnowartościowe białko
4) zawierać odpowiednie proporcje witamin i minerałów
Najważniejsze jest, aby posiłek po treningu był spożyty w ciągu godziny po zakończeniu treningu, ponieważ właśnie w tym czasie nasz organizm najbardziej efektywnie wykorzystuje dostarczone składniki odżywcze.

Informacje, którymi podzieliliśmy się z wami powyżej są jedynie wstępem do o wiele bardziej zaawansowanego materiału, który to ułatwi wam zrozumienie czym jest dieta na masę i jakie białko na masę wybrać. Dzięki informacjom, które udostępniliśmy wam na tej stronie, będziecie w stanie określić jaka dieta na masę będzie dla was najodpowiedniejsza. Wierzymy, że podstawa, którą wam zaoferowaliśmy, jest wystarczająca, aby rozpocząć przygotowywania do nabierania masy w odpowiednim, zdrowym tempie. Ponadto polecamy skorzystać z najlepszej odzywki na mase - Metadrolu

Dziękujemy za wizytę i za przeczytanie naszego artykułu. W razie jakichkolwiek pytań możecie skontaktować się z nami przez sekcję komentarzy lub wypełniając odpowiedni formularz.

Nie czekaj, zbuduj ciało Arnolda już teraz!

ZAMÓW TERAZ

METADROLCZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE

Wchodząc na stronę akceptujesz jej regulamin. Jezeli nie zgadzasz się z nim lub uważasz, że nie powinieneś na niej przebywać - wyjdź. System zwrotów strony jest regulowany regulaminem wydawcy.