Wakacje za granicą

Podróże, niezależnie od ich celu, kształcą. Wydaje się być to ogólnie znaną w Polsce prawdą, bo Polacy coraz częściej wakacyjne urlopy spędzają aktywnie – zwłaszcza za granicą – zwiedzając wszystkie możliwe atrakcje.

Niewątpliwie, zwiedzając rozwijamy swoje horyzonty. Atrakcje turystyczne pozwalają nam zapoznać się z nowymi odkryciami techniki, ale i nasza historią, rozwojem ludzi. Od lat coraz częściej Polacy odwiedzają kolebkę naszej cywilizacji, Grecję. Grecja, obok Hiszpanii, jest jednym z najczęstszych celów, jakie Polacy obierają na podróże zagraniczne. Nie można się temu dziwić, gdyż całe Państwo jest jedną wielką odpowiedzią na pytanie, co warto zobaczyć.

Grecja zadowoli miłośników natury.

Rozwój tego państwa w dużej mierze uwarunkowany był naturalnym ukształtowaniem terenu oraz granicami wodnymi. Grecja kontynentalna wchodzi w skład Półwyspu Bałkańskiego, a Grecja wyspowa (greckie wyspy) mieści się na morzach Egejskim i Jońskim. W skład greckich wysp wchodzi około 2500 wysp i każda jest warta zwiedzania, jednak turyści najczęściej odwiedzają najpopularniejsze: Kretę, Lesbos, Rodos, Samos.

Niezależnie od państwa, do którego się wybierzemy, warto zwiedzić atrakcje historyczne. W przypadku Grecji punktami obowiązkowymi na liście atrakcji są miejsca takie jak: Akropol ateński – odnawiane aktualnie ruiny kompleksu świątynnego z V wieku p.n.e.; Partenon – ruiny świątyni ze sławnymi doryckimi kolumnami z 447 r. p.n.e.; Meteory – kompleks klasztorny na liście UNESCO ; Świątynia Zeusa Olimpijskiego w Atenach – ruiny dużej świątyni z VI wieku p.n.e.

Zwiedzanie atrakcji historycznych jest fascynujące nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Odpowiedni przewodnik wycieczki jest w stanie zainteresować najmłodszych turystów tematem w taki sposób, aby nauka była czystą wakacyjna przyjemnością.

Oczywiście nie można rezygnować z rozrywek.

Każdy obcy kraj ma charakterystyczne dla siebie gry i zabawy albo centra rozrywkowe, które umilą nam spędzanie urlopu. Wakacje nie powinny przebiegać bez odrobiny zabawy, a więc korzystanie z parków linowych, gokartów, parków trampolin czy też nowoczesnych kin 5D lub pokazów 3D jest jak najbardziej wskazane.

Po powrocie z podróży zostaje z nami nie tylko wiedza i wspomnienia, które wynieśliśmy. Poszerzyliśmy nasze horyzonty, mamy więcej punktów odniesienia do rozmów ze znajomymi – tak o podróżach zagranicznych, jak i atrakcjach turystycznych, które warto zobaczyć. Co ważne, to wszystko pozostanie z nami (i naszymi pociechami) już na zawsze, nie skończy się jak sam urlop!